Hokery: nietuzinkowe rozwiązania dla Twojej kuchni!

hokery

Stołki barowe, które przez specjalistów nazywane są hokerami, w ostatnim czasie stały się niezwykle popularne, dzięki czemu możemy je zauważyć nie tylko w miejskim barze, ale przede wszystkim w każdej stylowej kuchni czy jadalni. Czym tak naprawde są hokery nowoczesne i dlaczego warto przemyśleć ich zakup? Sprawdźmy! 

Czym są hokery? 

Hokery nowoczesne to nic innego jak odpowiednio wyprofilowane siedziska wyposażone w stosunkowo niskie oparcia, które umieszczone są na wysokich nogach. Oparcie może być wyższe lub wspierać tylko i wyłącznie dolną część pleców, w zależności od wybranego przez nas modelu. Dodatkowo, hokery wyposażone mogą być w podłokietniki, dzięki którym zwiększa się komfort siedzenia na tego typu meblach. Na rynku możemy wybierać spośród modeli stworzonych w oparciu o zaledwie jedną, główną nogę (podstawę hokera) lub wersje bardziej standardowe, wyposażone w cztery nogi. Bardzo ważnym elementem hokerów są podnóżki, czy też podpórki, które zamontowane są w dolnej części nogi podtrzymującej siedzisko. Podnóżki zapewniają odpowiednie wsparcie stóp i nóg, dzięki czemu całe ciało może ułożyć się na hokerze w komfortowy sposób, bez niepotrzebnego napięcia mięśni. Hokery nowoczesne zazwyczaj dostępne są w wersji z możliwością regulowania wysokości siedziska, co sprawia, że idealnie pasują zarówno do wyższych stołów barowych, jak i kuchennych wysp. 

Dlaczego warto zainwestować w hokery? 

Hokery powróciły do łask w momencie gdy niezwykle popularne stało się tworzenie kuchni otwartej na pokój dzienny. Salon z aneksem kuchennym to możliwość na przyjmowanie gości w niezwykle komfortowych, wręcz rodzinnych warunkach, co zostało wykorzystane w ciągu ostatniej dekady przez wielu architektów. Choć tego typu rozwiązanie przynosi wiele zalet, jest to również wielkie wyzwanie dla właścicieli, ponieważ wymaga ono niezwykle przemyślanego sposobu połączenia tych dwóch pomieszczeń. To właśnie hokery nowoczesne umożliwiają stworzenie stylowego i subtelnego przejścia pomiędzy częścią dzienną, a kuchnią. Jeśli więc nie wiesz, w jaki sposób wyposażyć swój salon z aneksem kuchennym lub wyspą, zainwestuj w odpowiednio dopasowane hokery.