Jakie meble pasują do stołu z metalowymi nogami?

stół

Nowoczesne stoły do jadalni to nie tylko stoły na jednej nodze o industrialnym, surowym charakterze. To również stoły z metalowymi nogami i blacie z prawdziwego drewna. O ile aranżacja jadalni przy wykorzystaniu drewna nie przysparza raczej problemu, o tyle wprowadzenie innych materiałów budowlanych jak metal, kamień, szkło rodzi pytanie, jakie nowoczesne stoły do jadalni wybrać? Jaki rodzaj mebli zastosować do stołu z metalowymi nogami?

Dlaczego stoły z metalowymi nogami?

Rozwiązań technicznych budowy stołu może być kilka. Metal w porównaniu z drewnem nadaje konstrukcji ciekawego wykończenia, zwłaszcza gdy postawimy na stoły rozkładane — z blatem dzielonym. Nowoczesne stoły do jadalni, są wyposażone w nowoczesne, ultra lekkie mechanizmy rozkładania, które działaniem przypominają zrobotyzowane urządzenia technologiczne. Bez użycia siły jednym przekręceniem blatu można zwiększyć przestrzeń użytkową przy stole z metalowymi nogami o dodatkowe miejsca przy stole. Dzięki zastosowanym wysokiej jakości prowadnicom, ukrytym w metalowej konstrukcji półkom, stoły wyglądają estetycznie zarówno w stanie rozłożonym, jak i kompaktowym, czy to w kształcie koła, owalu czy tradycyjnej bryły prostokątnej.

Jaki kształt i meble wybrać do nowoczesnego stołu do jadalni?Decydując się na dany model stołu z metalowymi nogami, warto przede wszystkim pamiętać o jego funkcjonalności. Dlatego powszechni uważa się, że nowoczesne stoły do jadalni powinny być prostokątne, by maksymalnie wykorzystały one przestrzeń, pozwalając usadzić gości ramię w ramię oraz naprzeciwko. Inaczej jest ze stołami owalnymi i okrągłymi, które wpisują się idealnie do kuchni. W minimalistycznych wnętrzach sprawdzą się meble prost o jednolitej fakturze i jasnych kolorach, z koli dajmy na to w stylu skandynawskim, warto postawić na biel. Ciemne meble o wyraźnych elementach zdobniczych sprawdzą się w stylu klasycznym, glamour bądź art deco.