Retro – styl idealny do łazienki

Łazienka retro to miejsce przytulne i sprzyjające relaksowi. Każdy element jej wyposażenia cieszy oko i pełni funkcję nie tylko praktyczną, ale i dekoracyjną. Moda na retro jest ponadczasowa, ale w ostatnich latach ten styl przeżywa prawdziwy boom. 

Nastrojowe retro

W stylu retro może być wszystko – wanna, baterie prysznicowe, umywalka i wszystkie niezbędne w łazience akcesoria. To styl, w którym każdy szczegół ma znaczenie i podkreśla charakter wnętrza, dlatego dekoracje należy dobierać starannie i z rozmysłem. Niezbędne w łazience mydelniczki i pojemniki na mydło czy szczoteczki do zębów mogą być prawdziwymi cackami, które dodadzą łazience uroku. Akcesoria łazienkowe retro wykonane są z kolorowego szkła lub białej stylizowanej ceramiki. Każdy z tych elementów wygląda, jakby był wykonany przed laty, kiedy tego rodzaju rzeczy były niemal małymi dziełami sztuki. Użyteczność nie może być bowiem jedyną cechą  dodatków retro – muszą także cieszyć zmysł wzroku i wprowadzać nastrojowy klimat. 

Ponadczasowe retro

Łazienka to miejsce, w którym często spędzamy czas, aby się zrelaksować, dlatego powinna być ładnie urządzona. Harmonijne wnętrze pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i sprzyja odpoczynkowi. W łazience w stylu retro nie powinno zabraknąć uroczych dekoracji, a pole do popisu mamy ogromne, bo jest to miejsce, gdzie niezbędnych jest wiele drobiazgów. W kategorii akcesoria łazienkowe retro znajdziemy także uchwyty na papier toaletowy, które również mogą być stylowe i dodawać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Wykonane z giętego metalu, starych drewnianych form do cegieł czy w kształcie wiklinowego kosza, to produkty oryginalne, które docenią wymagający klienci. W stylu retro mogą być także szczotki do toalet umieszczone w eleganckich ceramicznych pojemnikach, a także niezbędne w łazience duże i małe wieszaki oraz stojaki na ręczniki. Retro to sposób na zaaranżowanie wnętrza oryginalnego i ponadczasowego, wobec którego nie da się przejść obojętnie.