Hydroizolacje betonu 

Warto pamiętać o tym, że budując dom lub też inny obiekt, należy zadbać o nie tylko wybranie odpowiednich materiałów budulcowych, ponieważ trzeba zwrócić uwagę na to, że taki budynek musi wytrzymać kilkadziesiąt lat przynajmniej świetnym stanie. Należy również zdecydować się na odpowiednie warstwy hydroizolujące, które będą skutecznie zabezpieczyć. Niestety, w przypadku budownictwa zabezpieczenie przed wodą jest niezwykle kluczowe, to właśnie na tym polega przede wszystkim zaizolowanie fundamentów czy też innego rodzaju posadzek. Hydroizolacje chronią przed wtargnięciem wody czy też wsiąkaniem wilgoci. Bardzo często chronią też przed wykwitami, takimi jak grzyby, pleśnie, ale także bardzo często sprawiają  że beton zabezpieczony jest przed korozją. Co można jeszcze powiedzieć o hydroizolacjach? Zachęcamy serdecznie do przeczytania poniższego artykułu. 

Jak zabezpieczać posadzki? 

Kładąc beton, warto pamiętać, że trzeba także położyć warstwę hydroizolującą. Hydroizolacje są bardzo ważne, nie tylko trzeba użyć zatem betonu z różnymi mieszankami, które zapobiegają się wnikaniu wody, ale również wykonać hydroizolację. Niestety, woda jest jednym z najbardziej niebezpiecznych czynników oddziałujących niekorzystnie na beton. Długotrwałe narażenie na wilgoć może skutkować rozszczelnieniem posadzek, ale także doprowadzić do ubytków znacznych w betonie i przy czym doprowadzić jeszcze do zawalenia się na przykład konstrukcji, w efekcie po dłuższym czasie. Woda może znacznie osłabić konstrukcję. Dobrze dobrana hydroizolacja ma kluczowe znaczenie. Co istotne, można wyróżnić kilka grup hydroizolacji, między innymi przeciwwilgociowe i przeciwwodne. Na rynku dostępny jest bardzo wiele różnorodnych produktów, które można zastosować. 

Szczególnie warto zdecydować się na hydroizolację bitumiczną, są to różne masy uszczelniające emulsje i roztwory i mineralne mikrozaprawy, bentonity, a także z tworzyw sztucznych, czyli folie, membrany, taśmy powłoki żywiczne. Warto pamiętać, aby mimo to zastosowania jakichś mas uszczelniających czy też roztworów, warto również użyć folii lub też odpowiedniej membrany, która dodatkowo ochroni jeszcze beton.