Nietuzinkowy fotel jajo

Nietuzinkowy fotel jajo

Miłośnikom rzeczy nietuzinkowych mamy do zaoferowania fotel, który w historii designu zapisał się złotymi głoskami. Zaprojektowany pod koniec lat 50. ubiegłego wieku przez duńskiego architekta Arne Jacobsena miał być tylko częścią jednego niewielkiego zlecenia. Jego nowoczesna i oryginalna forma sprawiły jednak, że fotel jajo stał się znany i popularny na całym świecie. Ten ikoniczny model okazał się ponadczasowym hitem, bo do tej pory jest jednym z najbardziej poszukiwanych i pożądanych foteli. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że kształtem przypomina skorupkę jajka. Wysokie oparcie i wygodne podłokietniki sprawiają, że fotel egg przypomina nieco równie popularny fotel uszak. Mimo że ten model fotela jest już wiekowy, to nadal doskonale komponuje się z nowoczesnymi sprzętami i zachwyca swoim niepowtarzalnym wzornictwem. 

W naszym asortymencie mamy duży wybór foteli w kształcie jajka, lub inspirowanych tym trafionym projektem, który powstał lata temu w Kopenhadze.

Jeden fotel, wiele wersji

Fotele typu jajko dostępne są w wielu atrakcyjnych wersjach. Do eleganckiego salonu lub sypialni polecamy fotel jajo w tapicerce z miękkiego materiału, które w naszym sklepie oferujemy w szerokiej gamie kolorystycznej. Niektóre modele tego słynnego fotela wyposażone są w kółka, które sprawiają, że jest on idealnym meblem do eleganckiego biura. Prestiż firmy podkreśli zwłaszcza fotel jajo w skórzanej tapicerce, który śmiało można nazwać meblem luksusowym. Ciekawą wariacją na temat tego słynnego mebla są owalne fotele w kształcie jaja, w których można się ukryć, ponieważ mają boczne ścianki, odgradzające nas od całego świata. Fotel ten dostępny jest także w wersji z podnóżkiem – model ten zapewni nam dużą wygodę w długie chłodne dni i pozwoli osiągnąć stan hygge, co z duńskiego oznacza komfort i wygodę. Przypominające jajko fotele mogą być też w wersji wiszącej – przypadną one do gustu zwłaszcza dzieciom, ale dorosłym także zapewnią miły relaks.