Profile led – jak je zamontować?

Każdy zestaw oświetleniowy składa się z podstawowych elementów. Jednym z nich jest profil aluminiowy. Pełni on zarówno funkcję ochronną, jak i wizualną. Dzięki profilowi można poprawnie zainstalować taśmy LED. W ramach tego produktu można spotkać na rynku wiele modeli, różniących się zastosowaniem i budową. Taka cecha pozwala na różnorodne możliwości. Niezbędne do najlepszego efektu będą także uchwyty do profili. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat profili, to ten artykuł jest dla Ciebie. Zapraszamy do lektury! 

Profile led – na jaki się zdecydować?

Na wielu forach związanych z instalacjami oświetleniowymi, można spotkać wiele zapytać: czy uchwyty do profili i profile aluminiowe są niezbędne? Projektanci są zgodni, że zastosowanie takich elementów jest konieczne, jeśli taśmy led mają być zabezpieczone, a także tworzyć niesamowity klimat. Fachowcy nie zakładają taśm bezpośrednio na powierzchni, ponieważ mają one same w sobie słabą przyczepność. Stosując uchwyty do profili i taśmy możemy w pełni wykorzystać potencjał takiego oświetlanie i stworzyć oryginalną aranżację oświetleniową. 

Jeśli zastanawiasz się: jaki profil led wybrać, to warto wziąć pod uwagę listy wykonane z aluminium. Element tego typu, tak jak uchwyty do profili jest wodoszczelny i odporny na uszkodzenia mechaniczne, które są naturalne przy eksploatacji produktu. Profile wykonane z aluminium można zakupić w wielu kształtach i formach, dlatego może dobrać egzemplarz do instalacji, jaką chce się stworzyć. 

Profile led – jaka taśma będzie najlepsza?

Aby poprawnie odpowiedzieć na to pytanie, na początku trzeba wziąć pod uwagę, jakiego rodzaju jest sama taśma led. Specjaliści zalecają rozpatrzyć kilka aspektów, pozwalających dobrać taśmę do swoich potrzeb. W zależności od mocy oświetlenia najlepiej kierować się rodzajem diod oraz gęstością i mocą. Na wybór odpowiedniej taśmy led wpływa również miejsce ich montażu. Jeśli oświetlenie będzie w środowisku wilgotnym, wtedy przydatne będę uchwyty do profili oraz taśmy wodoszczelne.